Editörün Ses İzolasyon Ve Akustik Yalıtım Notu

''Stres bir toplum sağlığı sorunudur. İstemediğimiz yada hoşumuza gitmeyen her ses bizler için bir stres kaynağıdır. Yol açtığı sorunlar bilinmekte. Günümüzde artık mevcut yapılarda rahatlıkla uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar üreten ses yalıtım ve izolasyonu ile akustik düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Sizlerde bu sayede evlerinizde, iş yerlerinizde ve sosyal ortamlarınızda  istemediğiniz gürültüyü çekmek zorunda değilsiniz.'' editör

Ses yalıtımı ve izolasyonunda sektör son yıllarda pek çok yeni ürünle tanıştı. Özellikle bileşenlerin ses izolasyonu ve yalıtımını temel parametre olarak belirleyen bir takım firmalar ellerindeki ürünleri yeniden tasarladı.

Yeni nesil ses geçirmez cam aynı materyallerle ama farklı tasarımlarla ses izolasyonu ve yalıtımına katkıda bulunmaktadır.

Neredeyse başlı başına bir ses yalıtımı ve izolasyonu elemanı olan camlar mevcut sisteme entegre kolaylığı ile de tercih edilmektedir.

 

 

İyi bir ses yalıtımı ve izolasyonunda en küçük ayrıntıları bile titizlikle ele almak lazım. Bütün bileşenleri ile ses yalıtımı ve izolasyonu işi bir bütündür. Önemsemediğiniz her detayda aklınızda olması gereken tek şey bütün bir yatırımı riske atmaya değer mi? İşte akustik menfezlerde ses izolasyonu ve akustik düzenlemede bu detaylardan biridir. Özellikle chiller grubu, jeneratör odası, kazan dairesi gibi büyük çaplı makina ve alanların ses yalıtımı ve izolasyonu çalışmalarında, kapalı alan içine alınan makinaların bulunduğu alanın hava sirkülasyonunun sağlandığı sırada menfezden geçen ve geçtiği sırada havanın ızgaralara çarpmak suretiyle çıkardığı sesleri optimal seviyede tutabilmek için menfezin akustik özellikler içermesine dikkat edilmesi gerekmektedir. 

 

Akustik süngerler başta olmak üzere tüm ses izolasyonu, akustik düzenlemesi, akustik panel uygulamaları gibi pek çok hususta size gerekecek tek şey güçlü tutuş sağlayan, hızlı kuruyan, kokusunu çabuk atan bir yapıştırıcıdır.

Uygulaması kolay, verimi üst düzey.

Power sünger yapıştırıcı.

Kullanmadan önce ön bilgi isteyiniz.  

Değişik formlarda değişik desenlerde üretebildigimiz, özellikle ofis tavanları, yemekhaneler ve hijyenin gerekli olduğu akustik sorunlu alanlarda öncelikle tercih edilmesi gereken ürün Basotech süngerdir.

Orijinal Alman BASF yapımı Basotech teknik süngerin gri ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcuttur.

Anti - alerjik, anti - bakteriyeldir.

Nemden ve değişen hava koşullarından etkilenmez.

Mevcudiyetini ve fonksiyonunu uzun yıllar yerine getirir. Akustik düzenleme yeteneği üst düzeydedir.

 

 

                                

 

 

                     

 

                      

 

Piyasada çeşitli isimlerle anılan Bondex sünger konfeksiyon atıklarının kırpılarak yeniden değerlendirilmesi ile mamul hale getirilmiş bir ürünümüzdür.

Genel amaçlı süngerdir.

Hem İzolasyon hemde sönümlendirme yapabilmesi için farklı kalınlık ve yoğunlukta üretilmektedir.

Tavan, duvar, zemin uygulamaları başta olmak üzere iç mekanlarda kullanıma uygundur.

Farklı ürünlerle de kombin yapılabilmesi ve üst düzey performans sonuçları vermesinden dolayı müşterilerimize sıklıkla tavsiye ettiğimiz bir ürünümüzdür.